Робота над вдосконаленням механізму фінансування потреб дітей-сиріт триває
Продовжується робота над вдосконаленням механізму фінансового забезпечення потреб дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, 9-10 жовтня 2008 р. експерти ІБСЕД взяли участь в семінарі на тему «Запровадження механізму фінансування за принципом «гроші ходять за дитиною»: здобутки, проблеми, перспективи», організованого Державним департаментом з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім’ї, молоді і спорту у співпраці з Всеукраїнською громадською організацією «Служба захисту дітей» за підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
Близько 40 керівників структурних підрозділів Ради міністрів Автономної республіки Крим, Київської, Черкаської, Житомирської, Чернігівської та Севастопольської міськдержадміністрацій зібрались в Києві з метою отримання методичної допомоги та рекомендацій щодо механізму належного фінансування потреб дітей за принципом «гроші ходять за дитиною», а також висловлення пропозицій щодо вдосконалення розробленого механізму.
Принцип «гроші ходять за дитиною» дозволяє вирішити численні проблеми дітей-сиріт, породжені недосконалою системою фінансування цієї сфери, зокрема, забезпечити однакове фінансування для дітей незалежно від місця їх перебування. В разі його запровадження кожна дитина-сирота отримуватиме однакову фінансову підтримку від держави незалежно від того, де вона виховується – в дитячому будинку сімейного типу, чи у прийомній сім’ї, чи під опікою, чи в інтернатному закладі.
Генеральний директор ІБСЕД Ірина Щербина та експерт ІБСЕД Інна Самчинська, які входять до складу ініціативної групи з розробки і вдосконалення механізму фінансування за принципом «гроші ходять за дитиною», виступили на семінарі з презентаціями щодо запровадження механізму фінансування потреб дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також надали експертну оцінку та практичні рекомендації щодо ефективної взаємодії органів виконавчої влади для вирішення цієї проблеми та запобігання можливих помилок.
На семінарі учасники розглядали питання фінансового підґрунтя захисту прав дитини, необхідності формування банку даних про дітей-сиріт як однієї з базових умов запровадження механізму фінансування їх потреб, взаємодії органів виконавчої влади та її вплив на результати проведення експерименту, а також аналізували та обговорювали практику діяльності органів опіки і піклування щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, обговорювали перспективи та ризики застосування складових цього механізму.
Протягом листопада-грудня 2008 р. подібні семінари для працівників соціальної сфери інших областей відбудуться в Чернівцях, Луганську, Херсоні та Києві.