Budgeting in Lviv
27 March 2009
![Budgeting in Lviv Budgeting in Lviv](https://ibser.org.ua/sites/default/files/styles/328x210m/public/_DSC0007_1.jpg?itok=e8LthAvc&v=1539941444)
Координаційна зустріч із запровадження ПЦМ бюджетування у Львівській області
27 березня 2009 року під керівництвом першого заступника голови Львівської ОДА Валерія П"ятака відбулась координаційна зустріч керівників обласних, районних та міських адміністрацій Львівської області, керівників місцевих фінансових органів з представниками Міністерства фінансів України та Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД). За круглим столом зібрались керівники міст Львів, Дрогобич, Моршин, Стрий та Червоноград, а також Жидачівського та Стрийського районів області – отже, міст та районів, бюджети яких визначено пілотними для проведення державного експерименту із запровадження Програмно-цільового методу (ПЦМ) планування та виконання місцевих бюджетів у Львівській області.
Мета зустрічі – координація подальшої діяльності всіх сторін, залучених до проведення експерименту по запровадженню Програмно-цільового методу бюджетування в Львівській області та обговорення завдань реалізації першого етапу Плану дій.
Захід відбувся в рамках продовження спільної роботи Міністерства фінансів України разом з ІБСЕД у напрямку подальшого запровадження ПЦМ бюджетування на місцевому рівні, що є одним з ключових компонентів проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи», реалізацію якого ІБСЕД розпочав в жовтні 2008 р. за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Наказом Міністерства фінансів України визначено основні засади проведення експерименту із запровадження Програмно-цільового методу складання та виконання бюджетів в Автономній Республіці Крим, Житомирській, Луганській і Львівській областях. Також Міністерством фінансів розроблено план заходів із запровадження ПЦМ у місцевих бюджетах на 2009 рік.
Засідання відкрили перший заступник голови Львівської ОДА П’ятак В.А. та начальник Головного фінансового управління Львівської області Демків О.І., які відзначили актуальність й важливість продовження експерименту із запровадження ПЦМ в пілотних містах Львівської області, як необхідної умови підвищення ефективності управління місцевими фінансами, а в умовах фінансової кризи й
можливості залучення додаткових інвестиційних і кредитних ресурсів. Від Міністерства фінансів України, ініціатора проведення експерименту із запровадження ПЦМ на місцевому рівні, до учасників звернулась заступник директора Департаменту місцевих бюджетів Маркович Г.Б., яка ознайомила присутніх з основними засадами проведення експерименту із запровадження Програмно-цільового методу складання та виконання бюджетів в пілотних регіонах, зокрема в Львівській області. Про завдання та заходи першого етапу Плану дій по запровадженню ПЦМ на місцевому рівні учасникам розповіла Щербина І.Ф., Генеральний директор ІБСЕД.
![](/sites/default/files/_DSC0003_1.jpg)
Робота по запровадженню ПЦМ на рівні місцевих бюджетів проводиться у відповідності до Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16/01/2008 №14, Декларації цілей та завдань бюджету на 2009 рік (Бюджетної декларації), затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 5/03/2008 №160 та Концепції реформування місцевих бюджетів, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23/05/2007 №308-р.
Перша координаційна зустріч вже відбулась в Житомирі (3/03/2009), наступний подібний захід пройде в Луганську 2 квітня 2009 р.