Обговорили питання запровадження енергосервісних договорів

Обговорили питання запровадження енергосервісних договорів

На запрошення  Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України експерти проекту ЗМФІ-ІІ  прийняли участь у засіданні круглого столу «Удосконалення нормативно-правового забезпечення впровадження механізму енергосервісних договорів у бюджетних установах». Круглий стіл  відбувся в рамках виконання Національного плану дій на 2013 рік.

Під час засідання, учасники обговорили напрями регуляторної реформи спрямованої на поліпшення законодавчих умов для залучення інвестицій у сферу енергоефективності. Зокрема, залучення інвестицій в проекти з підвищення енергоефективності будівель бюджетної сфери в Україні.

Учасники розглянули два відповідні законопроекти, які зареєстровані у Верховній Раді України. 

Зазначені законопроекти повинні усунути існуючи перешкоди при  запровадженні енергосервісних договорів у бюджетній сфері. Законопроекти містять пропозиції експертів ЗМФІ-ІІ, які націлені на законодавче врегулювання залучення приватного капіталу на енергоощадні заходи у бюджетних установах. 

На думку експертів ЗМФІ-II, законопроект, розроблений під головуванням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (Нацкомісія), більш доопрацьований, містить менше ризиків і базується на системній основі.  Зокрема, він забезпечує максимальний захист:

  1. енергосервісних компаній шляхом гарантованого включення до місцевих бюджетів видатків, необхідних на оплату послуг таких компаній в рамках енергосервісних договорів;
  2. міст від недосягнення результатів зазначених договорів та відповідальності енергосервісних компаній – оплата робіт здійснюватиметься тільки за фактом наявності економії.

   Підводячи підсумки засідання, Міністр регіонального розвиту та житлово-комунального господарства пан Темник Г. наголосив на необхідності узгодження двох поданих до Верховної Ради законопроектів або їх об’єднання в однин документ. З цією метою заплановано утворення вузьких робочих груп.

У цілому, прийняття зазначених змін до законодавства дозволить:

  1. Запровадити прозору і зрозумілу схему укладання та реалізації енергосервісних договорів;
  2. Підвищити привабливість бюджетної сфери для потенційних інвесторів у сфері енергозбереження шляхом гарантування захисту їх прав;
  3. Знизити енергозалежність українських муніципалітетів.