Захід був організований Вестмінстерською фундацією за демократію, яка входить до Вестмінстерського консорціуму сприяння парламентам і демократії, в рамках реалізації Програми допомоги Верховній Раді України, що має на меті підвищення кваліфікації працівників Парламенту відповідно до нинішніх і майбутніх потреб ВР України через проведення серії навчальних семінарів.
Це вже друге навчання, що проводять експерти Інституту бюджету – місцевого партнера Програми - в рамках гранту, отриманого від Вестмінстерської фундації за демократію для проведення серії парламентських тренінгів, спрямованих на підвищення розуміння міжнародної передової практики в галузі «Фінансового нагляду та контролю».
В ході тренінгу учасники розглянули методи та моделі аналізу витрат, значення часу та аналіз чутливості при здійсненні аналізу та витрат, аналіз та види змінних ризику, на прикладі вибраної бюджетної програми відпрацювали навички побудови таблиці вигід та витрат. Пізніше учасники заходу ознайомились з міжнародними статистичними стандартами державних фінансів (СДФ), особливостями переходу від касового методу до методу нарахувань, а також розглянули загальні вимоги до бюджетної класифікації, що застосовуються у міжнародних стандартах СДФ.
Отримані на семінарі навички можуть бути використані співробітниками Секретаріату для аналізу бюджетних запитів головних розпорядників при розгляді проекту Закону про Державний бюджет України в Комітеті з питань бюджету та інших законопроектів, що матимуть вплив на показники бюджету у майбутньому. Учасники тренінгу також висловили думку щодо необхідності удосконалення діючих в Україні стандартів, що сприятиме підвищенню ефективності використання бюджетних коштів та відкритості бюджетного процесу.
За відгуками учасників навчань:
«Запропоновану Інститутом бюджету на семінарі методику економічної оцінки альтернативних вигід та витрат доцільно використовувати на стадії розробки інвестиційних проектів, що будуть фінансуватись за рахунок бюджетних коштів. Такий метод може суттєво підвищити використання бюджетних коштів... Оприлюднення результатів такого аналізу допомогло б владі аргументувати виділення значних бюджетних коштів чи здійснення запозичень для реалізації того чи іншого інвестиційного проекту та дозволило б громадськості оцінити реальну користь від таких витрат.»
«Це очевидно, що партнери Вестмінстерської фундації за демократію є, якшо не найкращими, то одними з найкращих, що працюють на ринку консультаційних послуг у сфері державних фінансів. Матеріал, що викладався, є дуже складний для сприйняття. Проте тренери дуже професійно підійшли як до його підготовки, так і до обрання методів донесення матеріалу до аудиторії. Ми дуже задоволені роботою тренерів».
Працівники Секретаріату Комітету з питань бюджету згодом матимуть ще одну нагоду закріпити нові знання на практиці, взявши участь у практикумі, запланованому на другу половину березня 2011 року.
Інформацію підготовлено за матеріалами сайту Українського Центру Парламентських Студій http://www.parliamentarycentre.org.ua/ua/articles