Новини

Круглий стіл у Житомирі
23 Листопада 2010
Regional Development Discussion
Обговорення актуальних питань регіонального розвитку в Житомирі

     23 листопада 2010 р. в м. Житомир в приміщенні Житомирської ОДА відбувся круглий стіл на тему «Підтримка реформ робочою підгрупою «Регіональний розвиток та реформа міжбюджетних відносин». Захід було організовано Інститутом бюджету спільно з Міністерством фінансів України в рамках виконання проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи».
     В ході засідання було розглянуто стан виконання Плану заходів робочої підгрупи «Регіональний розвиток та реформа міжбюджетних відносин» Комітету з економічних реформ на 2010 рік, Державних цільових програм та їх результат, зокрема, досвід застосування програмно-цільового методу планування та виконання місцевих бюджетів у Житомирській області, а також типовий перелік бюджетних програм та оновлений кодифікатор бюджетних програм. 
     Участь у заході взяли: заступник голови Житомирської облдержадміністрації І. Орлов, заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва С. Романюк, представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Головного фінансового управління Житомирської ОДА,  галузевих управлінь Житомирської міськради, експерти ІБСЕД – всього понад 30 учасників.
     Окрім того, був презентований законопроект «Про державну підтримку об’єднання сільських територіальних громад». Метою об’єднання таких громад є створення гідних умов життя в сільській місцевості. Ті сільські ради, котрі будуть об’єднуватись, повинні мати компактне розташування, а держава протягом 3-х років допомагатиме новим сільським радам. Даний законопроект розроблений Міністерством регіонального розвитку та будівництва.
     Також на засіданні обговорювались питання, які спрямовані на підвищення економічної спроможності місцевого самоврядування, а саме – програмно-цільовий метод складання місцевого бюджету. Представники фінансових служб області розповіли про досвід впровадження програмно-цільового методу у своїй роботі, визначили наявні проблемні питання та зазначили вагомий економічний ефект від впровадження даного методу.