Чи повинні ми у зв’язку із запровадженням програмної класифікації передавати школи естетичного виховання (музичні, художні тощо), які зараз знаходяться у віданні Управління культури і туризму на баланс Управління освіти і науки?
Так, дійсно, наказом №793 від 20.09.17 «Про затвердження складових програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів» бюджетну програму «Надання спеціальної освіти школами естетичного виховання..» віднесено до програм галузі «Освіта» за ТПКВКМБ 1100.
Згідно п. 4. ст. 22 Бюджетного кодексу України, головні розпорядники коштів (за всіма без виключення їх програмами) визначаються рішенням про місцевий бюджет. На цій основі вони формують мережу розпорядників нижчого рівня та одержувачів. Водночас, Наказ Мінфіну від 23.08.2012 № 938 «Про затвердження Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів» визначає, що мережа головного розпорядника групується відповідно до законодавства і визначає структуру, яка йому підпорядкована. Тобто, можливій передачі на баланс шкіл естетичного виховання має передувати внесення відповідних змін до мережі головного розпорядника.
Але річ у тім, що з прийняттям Наказу № 793 змін у профільному законодавстві не відбулося. (мова йде про Закон України «Про культуру від 14.12.2010 № 2778-VI). Як і раніше, саме цей закон регулює діяльність у сфері художньо-естетичної освіти, позашкільної освіти сфери культури, педагогічної діяльності у закладах освіти сфери культури ( п.1, ст. 2).
Тобто, з прийняттям Наказу № 793, законодавчих підстав для змін мережі немає, а отже, немає підстав для зміни балансоутримувача. Якщо ж сесія місцевої ради визнає за потрібне передати ці заклади до відання освітянської сфери, то вона може це зробити у відповідності до норм Бюджетного кодексу України.
Нагадаємо також, що тут з’являється специфіка формування КПКВ. Перші 2 знаки демонструватимуть належність даної бюджетної програми до відання органу з управління культурою, а останні 4 знаки вкажуть на освітянську галузеву підпорядкованість цих видатків (1011100).