Також списання номінальної вартості боргу супроводжуватиметься «механізмом компенсації» у формі інструменту компенсації вартості у випадку істотного покращення економічного становища України, а саме досягнення певних показників валового внутрішнього продукту України в майбутньому, починаючи з 2019 року. Таким інструментом виступатимуть державні деривативи, платежі за якими будуть прив’язані до показника приросту реального ВВП (зі слів Міністра фінансів, уразі зростання ВВП України до 3% – виплат за деривативами не відбудеться, у разі зростання 3-4% – Україна виплатить 15% від цього зростання, а у разі зростання понад 4% – Україна виплатить кредиторам 40% від зростання щорічно. Крім того, Україна отримала відтермінування таких виплат на 10 років).
Прийнятий Закон України №3059 «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування під час реструктуризації державного і гарантованого державою боргу та його часткового списання» дозволить уникнути негативного впливу боргової операції держави на боржників за гарантованим державою боргом та врегулює питання оподаткування державних деривативів.
Прийнято Постанову КМУ № 3056 «Про забезпечення фінансової стабілізації в рамках виконання програми Міжнародного валютного фонду «Механізм розширеного фінансування». Оскільки Статтею 18 Бюджетного кодексу України визначено загальний обсяг державного боргу та гарантованого державою боргу на кінець бюджетного періоду не може перевищувати 60 відсотків річного номінального обсягу валового внутрішнього продукту України, а за попередніми прогнозами обсяг державного та гарантованого державою боргу на кінець 2015 року може складати 91,1% до ВВП, Постановою передбачається тимчасове перевищення загального обсягу державного та гарантованого державою боргу.
Верховна Рада України