Порядок складання проектів місцевих бюджетів визначено у п. 3 ст. 75 Бюджетного кодексу України. Так, згідно з типовою формою бюджетних запитів та з урахуванням особливостей складання...
Громадськість Харківської та Сумської областей ознайомилися з можливостями Ініціативи прозорості видобувних галузей
11 Квітня 2016
![The public in the Kharkiv and Sumy oblasts learns about the opportunities offered by the Extractive Industries Transparency Initiative The public in the Kharkiv and Sumy oblasts learns about the opportunities offered by the Extractive Industries Transparency Initiative](https://ibser.org.ua/sites/default/files/styles/328x210m/public/IMG_0034_807x538_1.jpg?itok=P5oRY3Um&v=1539941443)
7-8 квітня експерти ЗМФІ-II взяли участь у трьох круглих столах, присвячених поширенню інформації про Ініціативу прозорості видобувних галузей (ІПВГ) у Харківській та Сумській областях. Заходи були організовані громадською організацією «Нова Енергія» (м. Харків), що є субгрантером проекту ЗМФІ-II в частині реалізації ІПВГ в Україні.
Представники ГО «Нова Енергія» доповіли про стан, проблеми та перспективи нафтогазової галузі Харківського та Сумського регіонів. У свою чергу експерти ЗМФІ-II поінформували про організацію та підтримку ІПВГ USAID в рамках проекту ЗМФІ-ІІ, просування Ініціативи через Багатосторонню групу зацікавлених осіб та переваги ІПВГ для мешканців видобувних регіонів.
Учасники заходів обговорили можливості використання інструментів ІПВГ задля вирішення проблем, спричинених діяльністю видобувних компаній, таких як: погіршення екологічної ситуації, негативний вплив на здоров’я людей, об’єкти місцевої інфраструктури. Зокрема, учасники підкреслили нагальність прийняття законопроекту про розкриття інформації у видобувних галузях. Також учасники наголосили на необхідності законодавчого вирішення питання справедливого розподілу фінансових доходів від видобутку газу і нафти, оскільки наразі весь обсяг рентних платежів зараховується до державного бюджету, а негативний вплив від діяльності видобувних компаній сконцентровано у місцях видобутку. Представники територіальних громад поділилися досвідом співпраці з видобувними компаніями та органами державної влади в контексті фінансових взаємовідносин, проблем та успішних прикладів їх розв’язання.
Представники ГО «Нова Енергія» доповіли про стан, проблеми та перспективи нафтогазової галузі Харківського та Сумського регіонів. У свою чергу експерти ЗМФІ-II поінформували про організацію та підтримку ІПВГ USAID в рамках проекту ЗМФІ-ІІ, просування Ініціативи через Багатосторонню групу зацікавлених осіб та переваги ІПВГ для мешканців видобувних регіонів.
Учасники заходів обговорили можливості використання інструментів ІПВГ задля вирішення проблем, спричинених діяльністю видобувних компаній, таких як: погіршення екологічної ситуації, негативний вплив на здоров’я людей, об’єкти місцевої інфраструктури. Зокрема, учасники підкреслили нагальність прийняття законопроекту про розкриття інформації у видобувних галузях. Також учасники наголосили на необхідності законодавчого вирішення питання справедливого розподілу фінансових доходів від видобутку газу і нафти, оскільки наразі весь обсяг рентних платежів зараховується до державного бюджету, а негативний вплив від діяльності видобувних компаній сконцентровано у місцях видобутку. Представники територіальних громад поділилися досвідом співпраці з видобувними компаніями та органами державної влади в контексті фінансових взаємовідносин, проблем та успішних прикладів їх розв’язання.
Учасники круглих столів дійшли згоди у необхідності встановлення конструктивного діалогу між місцевими органами влади, громадськістю та видобувними компаніями.
Інші новини
28 Червня 2024
19 Жовтня 2021