Девятий фінансово-економічний форум
2 березня 2012 р. в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження», що реалізується ІБСЕД за підтримки USAID, відбувся Дев’ятий Фінансово-економічний форум на тему «Бюджетна політика на 2013 рік та на середньострокову перспективу».
Враховуючи, що Кабінет Міністрів України не пізніше 1 квітня має схвалити проект Основних напрямів бюджетної політики на 2013 рік і у триденний строк подати його до Верховної Ради України, головна увага Форуму була приділена обговоренню питань щодо бюджетної стратегії в контексті соціально-економічного розвитку та завдань бюджетної політики, реформ місцевого самоврядування.
У Форумі взяли участь Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань бюджету п. Лукьянов В.В, Радник Президента України п. Максюта А.А., народний депутат України Ганущак Ю.І., Директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України, академік НАН України Лібанова Е.М., Мартін Майкл – директор офісу економічного зростання USAID/Ukraine, Заступник директора Департаменту місцевих бюджетів та інвестицій Міністерства фінансів України Маркович Г.Б., Координатор упровадження реформ Координаційного центру упровадження економічних реформ при Президентові України Марченко С.М., Голова Правління Українського центру сприяння розвитку публічно-приватного партнерства Запатріна І.В., Перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Жаліло Я.А., Заступник Представника Генерального секретаря Ради Європи з координації програм співробітництва в Україні/заступник Голови Офісу Ради Європи Фрайштетер Ольга та інші.
В роботі Фінансово-економічного форуму також взяли участь представники міністерств та відомств, органів місцевого самоврядування, представники наукових кіл, міжнародного експертного середовища, громадського сектору та мас-медіа.
Під час форуму було розглянуто та обговорено ряд гострих питань щодо напрямів бюджетної політики держави. Зокрема, соціальні фактори модернізації Українського суспільства, стратегічні пріоритети бюджетної політики, впровадження системи стратегічного планування, удосконалення методологічної та нормативної бази програмно-цільового методу в бюджетному процесі на місцевому рівні, нагальні питання вдосконалення взаємовідносин державного бюджету з місцевими бюджетами на 2013 рік, підвищення ефективності державного контролю, рекомендації Ради Європи та її підтримка у реформуванні місцевого самоврядування, нові підходи до фінансування проектів регіонального розвитку, фінансові механізми стимулювання процесу об’єднання територіальних громад, державна підтримка програм енергоефективності, механізми державної підтримки енергоефективності.
Під час форуму за результати активної дискусії його учасниками було напрацьовано ряд рекомендацій, які будуть узагальнені та направлені усім зацікавленим сторонам та розміщенні на сайті Інституту.