Новини

Тренінг із застосування інноваційних фінансових механізмів в Комсомольську Полтавської області
28 Лютого 2011
IBSER Conducts Financial Training Workshops in Komsomolsk, Poltava Oblast
  Екcперти проекту "Зміцнення місцевої фінансової ініціативи", що реалізується ІБСЕД за підтримки USAID, продовжують проведення серії тренінгів у пілотних містах, обраних спільно з проектом "Реформа міського теплозабезпечення" (MHR/USAID), із застосування інноваційних фінансових механізмів під час реалізації проектів інфраструктурного розвитку.
   Черговий тренінг відбувся 28 лютого 2011 р. в місті Комсомольськ Полтавської області. Учасниками навчання стали 25 фахівців Комсомольської міської ради - керівників структурних підрозділів виконавчого комітету, спеціалістів галузевих управлінь та відділів міськради.
   Захід відкрив міський голова Комсомольська Сергій Супрун, який привітав присутніх й  відзначив надзвичайну актуальність тренінгу, оскільки таке навчання дасть можливість його учасникам ознайомились з практичними аспектами застосування інноваційних фінансових механізмів, зокрема, таких як публічно-приватне партнерство.
    В ході тренінгу були розглянуті питання щодо механізмів забезпечення координації стратегічних документів і бюджету розвитку на основі програмно-цільового методу у бюджетному процесі; джерел фінансування планів розвитку та інвестиційних проектів, а саме: економії коштів від енергозбереження, запозичень, надання місцевих гарантій, об’єднання коштів органів місцевого самоврядування і приватних інвесторів на основі механізмів публічно-приватного партнерства. Особлива увага була приділена останнім змінам у нормативно-правовій базі із зазначених питань.
    Учасники навчання мали можливість закріпити отримані знання та навички, виконуючи  практичні завдання з фінансового обґрунтування інвестиційного проекту. Серед найбільш цікавих та актуальних проектів для подальшої реалізації у м. Комсомольськ, запропонованих учасниками тренінгу, слід відзначити такі як «Покращення технічного процесу очистки питної води», «Утилізація теплоенергії для ГЗК» та «Будівництво центрального теплового пункту 6-го мікрорайону».
    Реалізація подібних проектів дозволить залучати кошти, досвід та можливості приватного сектору для вирішення актуальних економічних та соціальних проблем, які складають функції місцевої влади, із зниженням ризиків як для публічного, так і для приватного партнера.